Szlafrok dziecięcy – jak materiał warto wybrać?

Szlafroki dziecięce to bogata oferta różnorodnych produktów. Rodzicom poszukującym ubrań dla swoich pociech zależy na jak największym komforcie i bezpieczeństwie maluchów. Wśród szlafroków odnaleźć można produkty dedykowane nawet niemowlakom. Ze względu na wrażliwą skórę dzieci, szczególnie istotny jest wybór odpowiedniego materiału. Na jaki warto się zdecydować?

Rodzaje dostępnych materiałów

Szlafroki dla najmłodszych są zazwyczaj produkowane z grubszych warstw ciepłych tkanin. Szczególnie popularnym rodzajem materiału jest frotte. Ta tkanina z pętelkową okrywą może być tworzona m.in. z bawełny lub włókien bambusowych. Do często spotykanych rodzajów szlafroków należą też ubrania wykonane z polaru lub mikrofibry. Wybierając szlafrok dziecięcy warto zdecydować się na produkt z naturalnego surowca. Zapewni skórze oddychalność i uchroni przed nadmiernym spoceniem. To szczególnie istotne w przypadku wyjątkowo energicznych dzieci. Ubrania dla najmłodszych powinny być szyte z miękkich materiałów, które nie wywołują podrażnień. Model z syntetycznego tworzywa może okazać się odpowiedni, kiedy temperatura w pomieszczeniach spada poniżej 20 stopni.

Na co zwrócić uwagę wybierając szlafrok?

Kupując ubrania dla dzieci warto przywiązać wagę do staranności ich uszycia. Zaleca się unikać wypukłych szwów i drapiących elementów materiału. Warto również dopasować wzór szlafroku do preferencji i zainteresowań dziecka.