Jak dobrać rozmiar ciepłych rękawiczek na zimę

Poszukując rękawiczek, wiele osób zastanawia się nad tym, które najlepiej ochronią dłonie przed mrozem. Zarówno odzież wykorzystywana podczas zimowych sportów, jak i modele noszone na co dzień muszą być odpowiednio dopasowane. Wpływ na funkcjonalność produktu ma zarówno materiał z jakiego został wykonany, jak i odpowiedni rozmiar. Jak wybrać rękawiczki, które ochronią przed zimnem?

Rodzaje rękawiczek

Pośród najbardziej popularnych rodzajów odnaleźć można:
– rękawiczki wełniane
– skórzane
– wykonane z tworzyw sztucznych.

Materiał powinien być dopasowany do sytuacji, w jakiej produkty będą wykorzystywane. Modele skórzane są zazwyczaj doskonałym dodatkiem do eleganckich kreacji, a wełniane to dobry i praktyczny wybór na co dzień. W bogatej ofercie różnorodnych modeli z surowców syntetycznych odnaleźć można m.in. rękawiczki funkcyjne dla sportowców. Choć materiał wykonanie jest bardzo istotny, ogromną rolę w utrzymaniu komfortowej temperatury dłoni odgrywa również rozmiar rękawiczek (https://napogloves.pl/wybrac-odpowiedni-rozmiar-rekawiczek-skorzanych/). Jak go dopasować?

Wybór wielkości

Dopasowane wymiary odzieży wpływają na poziom utrzymywania ciepła przy powierzchni skóry. Wybór rękawic kupowanych w sklepie stacjonarnym zazwyczaj jest prosty. Dokonując zakupu online warto skorzystać z tabeli rozmiarów na stronie internetowej. Aby dopasować odpowiedni model należy zmierzyć obwód swojej dłoni na wysokości kostek. Pasujące do wymiarów dłoni rękawiczki zapewnią nie tylko wygodę, ale również możliwie najlepszy poziom zatrzymania ciepła. Przemyślany dobór produktu zagwarantuje komfort jego użytkowania.