Bluzy męskie – z nadrukiem czy bez?

Bluzy męskie to jedna z najobszerniejszych grup produktów w odzieży męskiej. „Bluza męska” to swoiste pojęcie-worek, który może określać niezwykle zróżnicowane sztuki odzieży męskiej. Jedna bluza może odróżniać się od drugiej szeregiem czynników: począwszy od koloru, fasonu, rozmiaru, a skończywszy na cenie.

Jednym z najważniejszych kryteriów podziału bluz na grupy jest obecność lub brak nadruku. Oba rodzaje bluz omówimy w niniejszym artykule.

Bluza bez nadruku

Taki model bluzy określamy fachowo „gładkim”. Oznacza to, że jest on utrzymany w jednej barwie. Takie bluzy są propozycją dla mężczyzn lubiących rozwiązania proste, lecz efektowne. I co najważniejsze – bezpieczne.

Rodzaje bluz bez nadruku

Tego rodzaju bluzy męskie można spotkać w asortymentach wszystkich sklepów z odzieżą, we wszystkich kategoriach, jakie wyróżniają one wśród męskich bluz.

Istnieją zarówno bluzy jednolite sportowe, jak też casualowe i miejskie. Jednolitość jest również standardem wśród bluz eleganckich.

Bluzy z nadrukiem

Drugą wielką grupą wśród bluz, pozostającą w opozycji do bluz jednolitych, są bluzy z nadrukiem. Bluzy z printami przeważają wśród bluz sportowych. Bluzę z nadrukiem wybierają zazwyczaj chcący wyróżnić się z tłumu panowie. Oryginalny print podkreśla bowiem ich styl i indywidualność.

Poszczególne modele bluz z nadrukami różnią się od siebie przede wszystkim:
– wielkością nadruku,
– obrazem, przedstawionym za pomocą nadruku,
– miejscem umieszczenia printu.
– jego jaskrawością i krzykliwością.