Popularność legginsów

Moda na damskie ubrania zmienia się praktycznie co sezon. Tym co w ostatnim czasie nie wychodzi z mody są legginsy damskie.

Czym są legginsy?

Legginsy damskie można porównać do obcisłych spodni z elastycznego materiału, najczęściej lycry, przypominającego rajtuzy. Mogą być noszone zarówno zamiast rajtuz w celu ocieplenia nóg, jak i samodzielnie, do dłuższych tunik czy też krótkich bluzek lub sweterków. Charakterystyczną cechą legginsów jest to, że są obcięte (tak jak spodnie) w okolicy kostek i przylegają dokładnie do ciała.

Historia legginsów

Leginsy damskie posiadają niewątpliwie ciekawą historię, która sięga lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy to ówczesne gwiazdy zaczęto fotografować w tego typu spodniach. Pierwszą z nich była Sophie Loren, której zdjęcia do dziś można podziwiać jako tańczącą w obcisłych spodniach, podczas jednej z branżowych imprez, kobietę. Po kilku latach legginsami zaczęli interesować się projektanci mody, ostrożnie wprowadzając je na wybiegi. Dziś nikogo nie dziwi już widok kobiety ubranej w tego typu spodnie.

Wygoda

Leginsy damskie oceniane są przez kobiety jako bardzo wygodne. Są niesamowicie elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do każdego typu sylwetki. Często są wybierane jako niezbędny element stroju sportowego, gdyż nie krępują ruchów i zajmują mało miejsca w sportowej torbie. Nadadzą się zarówno do fitnesu, biegania jak i ćwiczeń cardio. Legginsy można dopasować do każdej okazji i tak też są wykorzystywane. Kobiety zakładają je zarówno na popołudniowy spacer do kurtki i kozaków, jak i do pracy kompletując je z żakietem czy też na wieczorną randkę do sukienki i sandałów.