Jak nosić gorset?


Gorset to element damskiej garderoby już od wieków. Jednak wciąż nie traci on na swojej popularności. W dzisiejszych czasach gorset to nie tylko sposób na piękną talię, ale także modny dodatek to niejednej stylizacji.

Gorset wciąż w modzie

Już dawno minęły czasy kiedy gorset lub półgorset był jedynie elementem modelującym sylwetkę. W dzisiejszych czasach gorset to element stylizacji. Oczywiście warunkiem, aby tak było jest to, aby dobrać go w sposób odpowiedni. Ogólnie rzecz ujmując gorset tak jak każdy inny element ubioru musi być zawsze dobrany do rozmiaru ubrań, które nosimy.

Dobór gorsetu i półgorsetu

Jeśli chodzi o dobór gorsetu to do wyboru są przede wszystkim dwa modele. Chodzi o overbust, czyli gorset na biust oraz underbust, czyli gorset pod biust. Dodatkowo gorsety można podzielić na te długie i krótkie. To, który z nich będzie najlepiej pasował zależy oczywiście od wzrostu kobiety.

Gorset nie jedno ma imię

Gorset śmiało można zakładać także jako element bielizny. Zresztą w obecnych czasach to najpopularniejsza funkcja gorsetu. Wystarczy dodać, że jest to jeden z najseksowniejszych elementów kobiecej bielizny.

Co na gorset?

Wiele kobiet zastanawia się jednak co można założyć na gorset. Najczęściej panie decydują się na założenie do gorsetu spódnicy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć takie jeansy. Może być to świetne rozwiązanie na strój choćby do pracy.