O czym trzeba pamiętać, planując wesele?

Wesele to ważne przedsięwzięcie. Wiele narzeczonych planuje ten dzień nawet kilka lat. Wszystko musi do siebie idealnie pasować pod względem stylu, kolorystyki, dodatków. Przygotowanie wesela można powierzyć specjalistom lub samemu na spokojnie wszystko zorganizować. O czym musi pamiętać młoda para? Poniżej kilka wskazówek.

Dekoracja sali

Dekoracja sali jest bardzo ważna dla par młodych. Często restauracje, które organizują wesela mają już stworzony klasyczny, elegancki wystrój, dzięki czemu dużo łatwiej jest przystroić taką salę na tą specjalną uroczystość. Trzeba jednak pamiętać o zamówieniu świeżych, pięknych bukietów kwiatów, świeczników, stroików. Popularne są obecnie także napisy, które wiesza się na ścianach sal weselnych np. z imionami pary młodej. To wszystko ma podkreślić styl i charakter ludzi, którzy celebrują w tym ważnym dniu swoje święto.

Numery stołów

Na dużych weselach absolutnie nie może zabraknąć numerów stołów oraz tablicy, gdzie każdy stół jest precyzyjnie opisany wraz z gośćmi, którzy pryz nim mają zająć miejsce. Numery stołów bardzo ułatwiają, szczególnie na początku przyjęcia – usadzenie gości. Każdy bowiem jeszcze przed wejściem na salę wie dokładnie gdzie siedzi i w którym kierunku ma się kierować.

Zaproszenia ślubne

To niezwykle ważny element każdego przyjęcia weselnego. Bez nich goście nie przybędą na wesele, dlatego też muszą być one bardzo dobrze dobrane do wydarzenia oraz precyzyjnie i czytelnie napisane. Zaproszenia ślubne można kupić gotowe w wielu sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Można także zamówić je zgodnie ze swoimi wymaganiami u osób, które produkują taki asortyment zgodnie z życzeniem klienta.

Winietki na alkohol

Winietki na alkohol są popularne od kilkudziesięciu lat. To pewien żartobliwy akcent na weselu, który ma poprawić gościom humor i zachęcić ich do picia zdrowia młodej pary. Na takich winietkach mogą być umieszczone zabawne wierszyki, imiona państwa młodych wraz z datą ślubu a nawet ich śmieszne zdjęcia. Warto o nich także pomyśleć, zamawiając dodatki na wesele.