Jakie zalety mają wełniane rękawiczki męskie zimowe?

Wełna jest jednym z najpopularniejszych materiałów naturalnych z której produkuje się wysokiej jakości rękawiczki męskie zimowe. Praktycznie każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie sprzedażowej rękawiczki wełniane dla mężczyzn w każdym wieku.

Jakie zalety i wady ma wełna?

Wełna jak powszechnie wiadomo to nic innego jak sierść owcy. Warto jednak wspomnieć o tym, że wielu producentów oferuje także rękawiczki wykonane z wełny wielbłąda albo kozy. Najdroższe są rękawiczki wykonane z wełny pochodzącej od merynosów. Największą zaletą wełny są oczywiście doskonałe właściwości termoizolacyjne. Godne uwagi są rękawiczki męskie zimowe o luźniejszym splocie, które zdecydowanie lepiej izolują niż modele utkane dość ciasno. Do kluczowych zalet należy zaliczyć także wysoką higroskopijność. Naturalna wełna jest w stanie wchłonąć nawet 50% wilgoci. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nawet przemoczone rękawiczki wełniane spełniać będą swoje podstawowe zadanie.

Nie tyko same zalety?

Wełniane rękawiczki męskie zimowe mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka kluczowych wad o których należy zawsze pamiętać. Wełna jest materiałem, który nie rozciąga się, dlatego też z rękawiczkami należy obchodzić się dość ostrożnie. Wełniane rękawiczki najlepiej czyścić chemicznie albo prać w ręku. Wełna jest narażona także na ataki moli, dlatego też warto przechowywać rękawiczki w odpowiednich warunkach poza sezonem zimowym. Włókna wełny są także narażone na działanie promieni słonecznych.