Najmodniejsze dodatki do stylizacji ślubnych

Dodatki są bardzo ważną częścią każdego stroju, bo to one go dopełniają, podkreślają jego charakter, a nieraz i ten charakter całkowicie zmieniają. Odgrywają więc istotną rolę w stylizacji panny młodej. Niektóre z nich, stworzone z myślą o nadchodzącym sezonie ślubnym, potrafią wręcz grać w stylizacjach pierwsze skrzypce i praktycznie zawsze robią piorunujące wrażenie na gościach.

Kwieciste ozdoby do włosów

Długa zwiewna suknia w stylu boho, na nogach urocze sandały ślubne z cieniutkimi paseczkami, a we włosach najprawdziwszy w świecie wianek, wykonany oczywiście z żywych kwiatów. Albo nawet nie cały wianek, a po prostu pojedyncza ozdoba wykonana z kilku większych kwiatów, wpięta bezpośrednio w koczkach i pełniąca rolę osłony dla gumki. Kwiatowe dodatki są ostatnim hitem mody ślubnej. A wbrew pozorom nie muszą być one białe, bo często lepiej wyglądają właśnie w kolorze.

Królewskie diademy

Pozostając w temacie ozdób włosowych, można przejść płynnie do czegoś wręcz przeciwstawnego do naturalistycznych ozdób, a mianowicie ultra szykownego diademu. Prawdziwa tiara, mająca iście królewski charakter, przepięknie zaprezentuje się zarówno solo, jak i w połączeniu z bardzo długim i rozpościerającym się welonem, potrafiącym okryć całą suknię. Diadem może być tą wyjątkową wisienką na torcie, która stworzy ze stylizacji coś naprawdę oryginalnego i niezwykłego. Należy jednak uważać na to, z czym się go łączy. W jego przypadku reszta dodatków powinna być ograniczona w ilości i dość minimalistyczna, aby stylizacja nie okazała się przesadzona.

Pasek podkreślający figurę

Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, by gorsetową suknię, celowo zwężoną w talii, jeszcze dodatkowo wspierać jakiś paskiem, jednakże dziś coraz częściej robi się to zarówno w strojach codziennych, jak i tych ślubnych. Jest to jeden z gorętszych i ciekawszych trendów targów ślubnych. Suknie zdobione cekinowymi, srebrnymi i złotymi paskami pojawiły się w ostatnim roku w propozycjach niemalże wszystkich większych domów mody. Fajne jest w nich to, że znakomicie działają one i na urodę, i na sylwetkę. Za sprawą mocniej zaciśniętego paska można wręcz stworzyć sobie talię, nawet jeśli naturalnie się jej nie ma.

Sportowe obuwie

Sandałom ślubnym już od dawna mówi się tak, jednakże w tym roku projektanci poszli z nimi o krok dalej i postanowili zastąpić klasyczne czółenka nie tylko delikatnym obuwiem na płaskiej podeszwie, ale też i zwykłymi… trampkami! Trend ten spodoba się raczej nielicznym. Mimo tego kobiety, które zawsze na pierwszym miejscu stawiają wygodę, powinny być zadowolone z faktu popularyzowania sportowego obuwia w eleganckich ślubnych stylizacjach.