Co powinno się wiedzieć o kupowaniu męskiej dresowej bluzy?

Choć męska bluza dresowa jest jednym z najpopularniejszych elementów garderoby każdego mężczyzny, to jednak mało który mężczyzna, lecz również jego partnerka wiedzą, jak się taką bluzę powinno wybierać. Dlatego też, jeśli chce się partnerowi sprawić przyjemność i kupić mu prezent np. na urodziny lub też samodzielnie potrzebuje się nabyć odpowiedni model, warto przed zakupem dowiedzieć się, na co tak właściwie powinno się zwracać uwagę. Jak wybrać męską bluzę dresową, aby jej używanie spełniało wszelkie oczekiwania?

Wybieramy rodzaj bluzy

Od czego powinno się zacząć wybieranie męskiej dresowej bluzy? Wiele osób skupia się przede wszystkim na tym, jak dana bluza będzie się prezentowała wizualnie, czyli jaki będzie jej kolor lub też obecne na niej nadruki. Duża grupa kupujących przygląda się temu, z jakiego materiału bluza jest uszyta czy też, jakie ma dodatki w postaci kieszeni lub kaptura. Rzecz jasna wszystkie te sprawy są bardzo ważne i na dalszym etapie szukania dobrego modelu bluzy trzeba się nad nimi pochylić, lecz bezapelacyjnie poleca się na samym początku określić to, jakiego rodzaju bluzę się potrzebuje. Chodzi w tym wypadku oczywiście o to, czy ma to być model sportowy używany np. do biegania lub jazdy na rowerze, czy też może zwykła bluza do codziennego użytkowania. Czym się oba te rozwiązania od siebie różnią?

Podstawową różnicą pomiędzy codzienną a sportową bluzą jest to, jakie mają one przeznaczenie. W przypadku bluz sportowych nadrzędnym celem nie jest to, aby ładnie się prezentowały, lecz to, aby były wygodne, odpowiednio odprowadzały pot, a także dobrze utrzymywały ciepło. Co ciekawe, sportowe modele mogą być również wyposażone w dodatkowe kieszenie np. umieszczane na plecach. Dzięki temu możliwe jest włożenie w nie butelek z wodą lub też batonów, które przydadzą się podczas jazdy na rowerze i można będzie po nie wygodnie sięgnąć.

Z drugiej strony modele bluz, które używane są na co dzień, czyli np. do chodzenia w nich do pracy, na randki czy też po prostu do codziennego odpoczywania w domu, stawiają przede wszystkim na ładny wygląd, a także na wygodę.

Z jakiego materiału powinna być zrobiona męska dresowa bluza?

Skoro już wiadomo, czym się różnią pomiędzy sobą najpopularniejsze modele męskich bluz dresowych (tu przykład: https://dstreet.pl/bluzy-dresowe-meskie), trzeba się teraz zastanowić nad tym, z jakiego materiału taka odzież powinna być zrobiona.

Na samym początku dowiedzieć się trzeba oczywiście tego, z jakiego tworzywa powinna być wykonana bluza sportowa. W tym wypadku chodzi o to, aby kumulowała ona ciepło, a jednocześnie, aby efektywnie odprowadzała wilgoć ze skóry. Z tego też powodu postawić trzeba przede wszystkim na modele zrobione ze sztucznych tworzyw, które opracowane zostały do takich właśnie sportowych zastosowań. Świetnie sprawdza się tu klasyczny poliester, lecz dobrym wyborem będzie także bluza z domieszką elastyny.

Na co należy natomiast postawić, jeśli wybiera się bluzę do codziennego zastosowania? W tym wypadku najważniejszą sprawa jest to, aby bluza ładnie się prezentowała, a także, aby była wygodna. Ważne jest także to, aby była ona w pełni bezpieczna dla skóry. Szczególnie w tym zakresie poleca się więc model zrobiony z bawełny. Jest to tworzywo szeroko wykorzystywane i na pewno spełni oczekiwania każdego mężczyzny.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Bardzo ważną sprawą związaną z wybieraniem męskiej bluzy jest określenie tego, jak ma ona wyglądać. Wiele osób zastanawia się przykładowo nad tym, czy powinny się na niej znajdować duże logotypy danej marki. Jak się okazuje, wiele w tym wypadku zależy od aktualnej mody, a także od gustu danego mężczyzny, lecz z reguły odradza się kupowanie takich modeli. O wiele lepsze są takie bluzy, które będą miały stonowane i dyskretne loga lub też nie będą ich miały w ogóle widocznych.

Kolejną istotną kwestią jest to, czy bluza ma mieć kaptur. Jeśli mowa jest o modelu typowo sportowym to zdecydowanie tak, jest on zalecany, ponieważ pozwala ochronić się przed deszczem lub silnym słońcem. W przypadku modelu domowego kaptur nie jest obowiązkowy.