Kolczyki dobrane do typu urody

Kolczyki, podobnie jak ubrania, możemy dobierać do swojej sylwetki, a nawet do kształtu twarzy. To prawda, że nie każdy rodzaj kolczyków pasuje do każdego typu urody. Odpowiednio dobrane kolczyki podkreślą walory twarzy i złagodzą rysy.

Kolczyki dobrane do rysów twarzy

 

Inny typ kolczyków sprawdza się w przypadku okrągłej buzi (np. długie kolczyki), inny w przypadku tej pociągłej (kolczyki srebrne koła). Niektóre typy kolczyków (np. srebrne kolczyki wkrętki) pasują praktycznie każdemu.

Jeżeli mamy twarz w kształcie trójkąta lub serca, wówczas podczas wyboru odpowiednich kolczyków powinniśmy skupić się na tych kolczykach, które zrównoważą nasz podbródek z szerszym czołem. W tym przypadku doskonale sprawdzą się np. kolczyki określane jako „żyrandole”. Ich charakterystyczny, spiczasty kształt sprawia, że twarz wydaje się dłuższa, jednak i w tym przypadku należy zachować umiar. Zbyt długie kolczyki również nie będą wyglądać korzystnie.

 

Kolczyki srebrne koła

 

Do srebrnych kolczyków najlepiej pasują osoby, które mają kwadratową albo podłużną twarz. Ten typ kolczyków jest teraz bardzo modne, ponieważ w modzie wracają bardzo silne trendy z lat 90. a wraz z nimi również biżuteria. Dobrze prezentują się zarówno te klasyczne, duże koła z cienkiego metalu, jak i bardziej dekoracyjne modele, większe i grubsze. Do łask wracają koła z dodatkowymi ozdobami, np. kolorowymi kamieniami. Koła sprawdzą się w przypadki, kiedy mamy duże czoło, ponieważ dzięki nim uzyskamy lepsze proporcje twarzy.