Jak wyglądają rośliny Sativy i Indici?

Naukowcy zajmujący się konopiami wskazują, że różnice w budowie Sativy i Indici są niezwykle istotne. To sprawia, że powinniśmy je klasyfikować jako odmienne gatunki. Sativa wykazuje także odmienne działanie, niż Indica. Ta pierwsza wprowadza nam w stan euforii i pobudza do życia. Z kolei Indica ma działanie relaksujące i pozwala na doskonały wypoczynek w ulubionym fotelu. Jak wyglądają te rośliny? Jakie różnice są od razu widoczne? O czym warto wiedzieć?

Indica – ważne cechy

Cannabis Indica to roślina i średniej wysokości. Ma ona stożkowy kształt i zawiera mniejsze ilości konopnego włókna, niż Sativa. Odmiana rozgałęzia się nisko, natomiast liście są niezwykle szerokie. Możemy liczyć na krótszy czas kwitnienia.

Kwiatostany Indici są ciężkie, gęste oraz sprężyste. Topy rośliny odznaczają się słodkim aromatem i cytrusowymi zapachami. Nic dziwnego, że użytkownicy tak chętnie wybierają te odmiany. 

Sativa – istotne cechy

Cannabis Sativa, jak z tego przykładu, wyróżnia się dużą wysokością rośliny i luźnym rozgałęzieniem. Liście Sativy są wąskie oraz długie. Co jeszcze rzuca się w oczy? Kwiaty konopi cechują się puszystością, lekkością i są podłużne. Łodygi stawiają na duże ilości wytrzymałych włókien.

Sativa kwitnie dosyć długo. Zazwyczaj czujemy ziemisty aromat, któremu towarzyszą zapachy przypominające paliwo diesel. 

Podsumowują warto stwierdzić, że Indica i Sativa to odmienne rośliny. Każda z nich inaczej się prezentuje i ma odmienne działanie.