Jak dobrze dobrać spodnie?

Spodnie to niezbędny element garderoby każdej kobiety, a w przypadku wielu pań stanowią nawet jej podstawę. Spodnie są wygodne, dużo bardziej praktyczne niż sukienki czy spódnice, a przy tym jeśli dobrze się je wybierze, mogą świetnie modelować sylwetkę. By jednak możliwe było osiągnięcie wszystkich tych korzyści, spodnie damskie muszą być dobrze dobrane. Na co zwrócić uwagę?

Pożądana wysoka jakość

 

Najlepiej byłoby kupować ubrania tylko dobrej jakości, ale w przypadku spodni jest to szczególnie ważne. Chodzi tu nie tylko o prestiż, a także trwałość, ale też o fakt, że tylko dobre gatunkowo, właściwie skrojone i umiejętnie odszyte spodnie będą dobrze leżeć. W przeciwnym razie mogą źle układać się na sylwetce i być niewygodne. Z tego powodu warto stawiać na produkty znanych marek, które nie bez przyczyny są tak popularne. Spodnie cenionych producentów zwykle leżą jak przysłowiowa druga skóra i świetnie modelują sylwetkę.

 

Odpowiedni krój

 

Wystarczy przymierzyć spodnie, by wiedzieć, czy wygląda się w nich dobrze, ale czasem jest to niemożliwe, na przykład podczas zakupów online. W takich przypadkach warto wiedzieć, jakie elementy mają poszczególne działanie, np. duże kieszenie zmniejszają spore pośladki, a pionowe przeszycia wydłużają nogi.