Jak dbać o złoto domowymi metodami?

Złota biżuteria, choć jest doskonałym przyjacielem każdej kobiety i stanowi rewelacyjny dodatek i uzupełnienie do każdej, nawet najbardziej eleganckiej kreacji, to niestety posiada jedną, bardzo nieprzyjemną wadę. Biżuteria ze złota, w dodatku jak każda inna biżuteria niestety, ale w bardzo silny sposób podatna jest na zbrudzenie i zniszczenie. W jaki sposób dbać o złotą biżuterię, aby zawsze prezentowała się ona możliwe najlepiej?

Unikanie uszkodzeń mechanicznych

Choć taka złota biżuteria jest niezwykle piękna i zawsze dobrze wygląda, to niestety jak każda inna podatna jest na uszkodzenia mechaniczne. Niestety, ale nawet niewielki upadek, czy też nacisk, a nawet obecność środka czyszczącego, może doprowadzić ją do zniszczenia. Z tego powodu zaleca się, żeby podczas wykonywania jakichkolwiek prac zdejmować ją z palców, uszu czy też z innych miejsc, gdzie ją nosimy.

Biżuteria złota — czyszczenie domowymi metadonami

Złota biżuteria jak żadna inna podatna jest również na uszkodzenie w wyniku utleniania się i zwykłego zabrudzania. Na szczęście nie trzeba z tego powodu regularnie chodzić do złotnika, aby poprawiać jej wygląd, ponieważ da się to zrobić całkiem szybko i wygodnie również w domowych warunkach.
Do domowego czyszczenia złota najlepiej jest użyć po prostu sody, która bardzo szybko usuwa zabrudzenie. Często jednak nie ma jej pod ręką, dlatego też drugim sposobem jest po prostu pasta do zębów, która również w rewelacyjny sposób doprowadza złotą, jak i srebrną biżuterię do stanu pełnej świetności. Wymaga to co prawda nieco pracy, lecz efekt z pewnością będzie bardziej niż zadowalający.