Złoty łańcuszek, bransoletka czy kolczyki – jak nosić złotą biżuterię?

Złoto to jeden z najtrwalszych metali szlachetnych. Jest drogocenne od samego początku, gdy tylko ludzie go odkryli. Jest pięknym elementem uzupełniającym wiele stylizacji. Nie jest jednak tak łatwy w noszeniu, jak mogłoby się wydawać. Jak nosić złotą biżuterię?

Im mniej tym lepiej

Złoty łańcuszek, bransoletka i jeszcze kolczyki to może okazać się stanowczo za dużo. Najkorzystniej wybrać jeden złoty element biżuterii, który przykuje uwagę. Złote kolczyki, czy łańcuszek złoty albo bransoletka. Jednak łączenie tych wszystkich elementów może spowodować przekroczenie cienkiej granicy, która jest między elegancją a kiczem.

Łączenie metali

biżuteria-damska łańcuszek złoty

Łączenie metali jeszcze niedawno uchodziło za bardzo nieeleganckie. Dziś bardzo często mamy złoty łańcuszek na szyi, a na palcu srebrny pierścionek.

Łańcuszki złote w sklepie Marko wyrabiane są z różnych kolorów złota. Żółte, białe, czerwone, czy różowe złoto w jednej stylizacji już nie razi tak bardzo.

Złoty łańcuszek

Łańcuszek złoty noszony samodzielnie nie jest dziś najmodniejszą biżuterią. Złoty łańcuszek celebrytka to już zupełnie co innego. Ten element biżuterii bije rekordy popularności. Jest to dobry sposób dla kobiet, które nadal są przywiązane do swojego złotego łańcuszka. Ciekawa, symboliczna zawieszka sprawi, że łańcuszek złoty będzie bardzo eleganckim elementem stylizacji.

Złotą biżuterię trzeba nosić bardzo umiejętnie i z umiarem. W delikatnych, subtelnych stylizacjach będzie elegancka i wysmakowana. Założona w nadmiarze będzie kiczowata.