Ubrania damskie: jak usuwać plamy z antyperspirantów?
Masz w swojej szafie rozmaite czarne ciuchy? Nierzadko używasz antyperspirantów? Szczególnie w trakcie trwania miesięcy letnich? Niestety, potem na czarnych ciuchach damskich mogą powstawać rozmaite plamy. Jak sobie z nimi poradzić w praktyce?
W jaki sposób usuwać świeże plamy?
Jeśli zauważysz, że Twoje ubrania damskie mają białe plamy, to trzeba szybko działać. Dzięki temu w mig uporasz się z tym kłopotem. Jakie kroki warto zatem podjąć?
- należy potrzeć plamę wilgotnym ręcznikiem lub nawilżaną chusteczką. Rób to dokładnie, ale jednocześnie delikatnie, by plama się nie zwiększyła. To powinno pomóc
- czasami konieczne jest zwilżenie zabrudzonego miejsca ponownie zimną wodą. Potem trzeba delikatnie i precyzyjnie pocierać – aż do momentu uporania się z daną plamą
Kiedy zakładać ciuchy?
Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Także tutaj. Eksperci rekomendują, aby zakładać ubrania damskie (szczególnie białe takie jak te) dopiero wtedy, kiedy antyperspirant już wyschnie i wniknie w ciało. Dzięki temu będzie o wiele mniejsze ryzyko, że po założeniu np. czegoś czarnego na siebie zauważysz pod pachami bardzo mało estetyczne białe plamy. Warto zatem odczekać pewien okres, a dopiero potem brać się za ubieranie. Na skutek tego zaoszczędzisz sobie potem czasu i nerwów.
Jak poradzić sobie z żółtymi plamami?
To zagadnienie jest niestety nieco bardziej skomplikowane. Takie plamy na ubraniach damskich powstają na skutek połączenia się nie tylko samego antyperspirantu, ale także ludzkiego potu. W tym temacie należy działać wyjątkowo bardzo szybko. Jeśli zatem zauważysz u siebie takie plamy, to trzeba zastosować sprawdzone sposoby. Jakie? Eksperci rekomendują tutaj m.in. zastosowanie octu w połączeniu z wodą. Będzie to dobra opcja szczególnie jak jeszcze jesteś w swoim domu lub mieszkaniu. Ocet kuchenny ma nieocenione właściwości. Jeśli chcesz poradzić sobie z żółtymi plamami, to należy zmieszać cztery łyżki tego uniwersalnego produktu i 500 ml wody. Są to około dwie szklanki. Potem należy nałożyć tę substancję na plamę. Później pozostaw to na 30 minut. Ostatnim krokiem jest wypranie tkaniny. Co ciekawe, w relatywnie zimnej wodzie. Ciepła nie jest tutaj rekomendowana. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, to możesz liczyć na to, że żółte plamy znikną i będą tylko niemiłym wspomnieniem z przeszłości. Tutaj kluczowe znaczenie ma nie tylko wybór odpowiedniego produktu, ale także szybkość reakcji. W związku z tym tego zadania absolutnie nie można odkładać na potem.