Szampon do włosów przetłuszczających się – na co zwrócić uwagę?

Często przyczyną przetłuszczania się włosów, swędzącej skóry głowy i pojawienia się łupieżu może być niewłaściwie dobrany szampon do włosów. Jego główną funkcją jest oczyszczenie włosów i skóry głowy z zanieczyszczeń oraz pielęgnacja. Często najlepszym rozwiązaniem wpływającym na poprawienie kondycji włosów jest stosowanie naturalnych kosmetyków.

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się – czyli jaki?

Zazwyczaj, aby wybrać dobry szampon do włosów przetłuszczających się, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi:

 – rodzaj włosów,

 – przyczyny przetłuszczania się skóry głowy,

 – jednostkowe reakcje skóry,

Szampon do włosów przetłuszczających się powinien zawierać jak najmniej wysuszających składników, ponieważ prowadzą one do nadmiernego podrażnienia skóry i może dochodzić do jeszcze większego przetłuszczania się włosów. Dobry szampon do włosów przetłuszczających się powinien zawierać naturalne składniki regulujące wydzielanie sebum, oparte są one na naturalnych ekstraktach z ziół. Pozytywnie na przetłuszczającą się skórę głowy wpływa między innymi pokrzywa i skrzyp polny. Naturalny szampon do włosów przetłuszczających się może zawierać również olejki eteryczne np. miętę pieprzową, drzewo herbaciane oraz witaminę B6. Wybierając takie kosmetyki, zawsze należy zwracać uwagę, aby zawierały one takie substancje oczyszczające, które nie zaburzą naturalnej równowagi skóry głowy.

szampon do włosów przetłuszczających się

Naturalny szampon do włosów przetłuszczających się – mocne i zadbane włosy

Szampon do włosów przetłuszczających się zawiera w swoim składzie najczęściej zamienniki popularnych detergentów lub substancji myjących. Stosowane są one także w mniejszej ilości, aby nie podrażniać niepotrzebnie skóry głowy. Dobry szampon do włosów przetłuszczających się powinien zawierać w odpowiednich proporcjach zarówno substancje oczyszczające jak też nawilżające, odżywcze i nabłyszczające. Struktura włosów jest bardzo delikatna, wiele czynników może wpływać na nią negatywnie, z tego względu szampon do włosów przetłuszczających się powinien zawierać proteiny, które umożliwiają odbudowę i regenerację. W naturalnych szamponach do włosów przetłuszczających się (https://a-manada.pl/szampony-do-wlosow-przetluszczajacych-sie) proteiny są zastępowane białkiem sojowym, proteinami pszenicy i hydrolizowanymi proteinami mleka. Z kolei obecność substancji nawilżających w szamponach nadaje fryzurze objętości i zapobiega przesuszeniu skóry głowy. Takie właściwości wykazuje miód, gliceryna, nektar z agawy, kwas mlekowy i lecytyna. Zawartość emolientów, czyli substancji natłuszczających obecnych w naturalnych olejkach sprawia, że włosy są miękkie i gładkie.