Sukienki na komunie – alternatywa dla alby

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej to specyficzny czas. Mają one zakres duchowy, ale także materialny. Dla dzieci wybierane są sukienki na komunie i garnitury, jednak wciąż w wielu parafiach praktykuje się alby, by wszystkie maluchy wyglądały jednakowo. Do sukienki należy dokupić buty, wianek, torebkę i oczywiście świecę. Jaki model wybrać, by w tym wyjątkowym dniu, młoda dama prezentowała się odświętnie? Jakich rozwiązań unikać?

Sukienki na komunię – długość ma znaczenie

sukienki na komunie

W salonach z sukniami można zauważyć, że część z modeli to pomniejszenie tych ślubnych. Charakteryzują się nie tylko bogatym zdobnictwem, ale i długością. Sukienki na komunie z iFriko zwykle sięgają do kolan, jednak spotyka się i w wersji maxi. Zdecydowanie warto postawić na przymierzanie różnych modeli, sprawdzenie, jak dziewczynka się w niej czuje i jak wygląda, gdy usiądzie. Dość mało praktycznym rozwiązaniem jest sukienka na kole, ponieważ jeśli będzie krótka, może być dość problematyczna w trakcie siedzenia. Część z dziewczynek chciałoby mieć wersję do kostek, ponieważ wyglądają odświętnie, cała sylwetka prezentuje się ładnie i nie sprawiają trudności w trakcie mszy. 

Sukienki na komunię z ozdobami i bez

Decydując się a zakup sukienki na komunię, można zauważyć, że w ofertach są zarówno klasyczne modele, jak i takie z licznymi zdobieniami. Przede wszystkim warto dopasować suknię do sylwetki i poczucia komfortu młodej kobietki. Wybierając model z koronką, należy sprawdzić, czy została ona wykonana z odpowiedniego materiału, ponieważ delikatna skóra dziecka jest podatna na podrażnienia, co może prowadzić nawet do reakcji uczuleniowej.

Wybierając klasyczny model, z pewnością więcej zdobień będzie mogło znajdować się na torebce, butach, czy nawet wianku. Dobierając poszczególne elementy stroju, należy kontrolować, w jaki sposób prezentuje się całość. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma to, by dziecko było ubrane, a nie przebrane. 

Lekka sukienka na komunię to nie tylko piękny wygląd, zwiewność przy poruszaniu się, ale także szansa na to, że zdjęcia pamiątkowe będą estetyczne. O czym jeszcze należy pamiętać, przy zakupie sukienki komunijnej?

  • rodzaj materiału, nie każdy ładnie się układa na ciele, a jednak od tego będzie zależał efekt 
  • krój sukienki, gdyż nie każdy fason będzie ładnie leżał na każdej sylwetce
  • dodatki, ponieważ trudno przewidzieć pogodę, warto mieć w zapasie narzutkę, którą można będzie założyć gdyby warunki atmosferyczne były niekorzystne
  • jakość, warto sprawdzić, czy jest wszędzie estetycznie wykończona, czy nic się nie pruje

Niewątpliwie zakup stroju do komunii to spore wyzwanie, dlatego warto zdecydować się na przeglądanie ofert sklepów już wcześniej, by zapoznać się z dostępnymi modelami i ich rozmiarami.