Subtelne ozdoby komunijne na ręce – jak dobrać je do sukienki?

Dzień pierwszej komunii świętej poprzedzony jest sporymi przygotowaniami. Dla dziewczynek przystępujących po raz pierwszy do tego sakramentu bardzo ważny staje się odpowiedni strój i dodatki. Oczywiście wygląd nie powinien przyćmiewać sensu uroczystości, ale każda dziewczynka z pewnością chciałaby wyglądać wyjątkowo. Mogą w tym pomóc delikatne ozdoby komunijne na ręce. W jaki sposób je dobrać? Jak mogą wyglądać opaski komunijne na ręce, aby współgrały z całością stroju na pierwszą komunię?

Opaski komunijne na ręce – jak wyglądają?

Z uwagi na fakt, że bardzo często określone zasady w kościołach nie pozwalają na mocno strojne, zdobione sukienki pierwszokomunijne dla dziewczynek, rodzice wraz z dziećmi szukają sposobu na inne subtelne ozdoby. Jedną z propozycji jest właśnie opaska komunijna na rękę, która w delikatny sposób podkreśla charakter uroczystości. Jest ona w pewnym sensie dodatkiem do wianka dla dziewczynki. Ozdoby komunijne na ręce składają się zwykle z:

ozdoby komunijne na rękę
  • -szerokiej białej, perłowobiałej lub lekko przezroczystej taśmy,
  • -bazy dla ozdoby, najczęściej kwiatów w białym lub pastelowym kolorze,
  • -opcjonalnych dodatków – zielonych liści,
  • -innych delikatnych elementów ozdobnych.

Dobór ozdób komunijnych na ręce dziewczynek

Wbrew pozorom wybór odpowiednich opasek komunijnych na ręce nie jest trudny, jeżeli jest już wybrany wianek. Warto po prostu postawić na ozdoby komunijne na ręce korespondujące z wiankiem, a najlepiej z tej samej serii produktów. Odpowiednie komplety dobierzesz np. na myprincess.pl. Idąc dalej, można również zakupić ozdobę na świecę czy ozdobną opaskę na przyjęcie komunijne z podobnym motywem kwiatowym.