Rękawiczki męskie i ich rodzaje

Rękawiczki są obowiązkowe zimą. Jednak niektóre modele rękawiczek męskich są użytkowane przez cały rok. Jakie to modele? Do czego służą? Jakie rodzaje rękawiczek można kupić?

Zimowe i jesienne

Rękawiczki męskie na zimę najczęściej są produkowane ze skóry lub sztucznej skóry. Dostępne są też klasyczne rękawice bawełniane i wełniane. Są one jednak zdecydowanie mniej eleganckie niż modele ze sztucznej skóry lub zamszu. Wszystkie cieszą się dużą popularnością i można je dobierać do garderoby.

Rękawiczki dla mężczyzn są po prostu elementem prezentowanego stylu. Równocześnie jednak pełnią walory użytkowe – zapewniają ciepło.

Z tego powodu warto szukać modeli, które umożliwiają swobodne korzystanie z ekranów dotykowych bez ściągania rękawiczek z dłoni oraz takich, które umożliwiają prowadzenie w nich samochodu.

Samochodowe rękawiczki

To rękawiczki, które ułatwiają poprawny chwyt kierownicy oraz zapobiegają się ślizganiu dłoni. Najczęściej są one produkowane ze skóry lub alternatywnej dla niej sztucznej skóry.

Rzadziej są zamszowe. Ich zadaniem nie jest wcale ogrzewanie dłoni, więc najczęściej mają one otwory wentylacyjne. Charakterystyczne dla nich jest także zapięcie na nadgarstku. Często też nie zasłaniają wierzchniej strony śródręcza, która nie ma żadnego kontaktu z kierownicą.

Robocze

To rękawice do zadań specjalnych. Są produkowane z wytrzymałych materiałów, których podstawowym zadaniem jest chronić dłonie użytkownika rękawiczek. W tym wypadku nie chodzi o walory estetyczne, ale o praktyczność. Tutaj można znaleźć ciekawe modele rękawiczek.