Rajstopy ciążowe – lycra czy mikrofibra?

Rajstopy dla ciężarnych muszą być bardzo wygodne. Kobieta w ciąży nie chce przecież odczuwać dyskomfortu w rejonie swojego brzuszka. Na co lepiej postawić – na rajstopy ciążowe z lycry czy z mikrofibry?

Lycra a mikrofibra – różnice

Najczęściej kupowane cienkie rajstopy (8, 10, 15 DEN), w kolorze cielistym, czarnym, brązowym, w których puszczają oczka, to rajstopy z lycry. Jest ona niezbyt trwała, ale to jedyny materiał, z którego da się zrobić coś tak cienkiego. Mikrofibra też ma w składzie lycrę (kilka procent), ale ma też bawełnę. Jest przez to grubsza (zwykle od 30 DEN w górę) i przyjemna w dotyku. Nie puszczają w niej też oczka – ewentualnie robią się dziurki, jeśli używa się ich zbyt długo, bądź jeśli rozmiar jest źle dobrany.

Rajstopy ciążowe – dostępne warianty

Rajstopy dla ciężarnych – https://www.biustonoszedokarmienia.pl/rajstopy-ciazowe występują zarówno w wersji z lycry, jak i z mikrofibry. Te pierwsze są znacznie cieńsze, a te drugie nadają się bardziej na jesień i zimę. Lepiej też kryją i zwykle są, w istocie, wygodniejsze – nawet w wersji klasycznej, a co dopiero w ciążowej. Lycra jest jednak lepsza na eleganckie wyjścia i na wiosnę czy lato, bo noga wygląda w niej korzystniej.

Ciężko jest powiedzieć, co jest lepsze – lycra czy mikrofibra. Obydwa materiały mają swoje zalety i zastosowania (mikrofibra latem jest złym pomysłem). Najlepiej jest mieć w szafie i takie, i takie – a jeśli chodzi o rajstopy ciążowe, dobrać je do pory roku, na którą przypada potrzeba noszenia ich.