Pamiątka chrztu świętego dla chłopca

Chrzest jest bardzo ważną uroczystością dla osób wierzących. Zwyczajem jest, ze dziecko ochrzczone otrzymuje prezenty, a wśród nich przedmioty, które są specjalnymi pamiątkami z powyższej uroczystości. Przykładów takich pamiątek jest wiele, jednak prawdziwym wspomnieniem chrztu są przedmioty spersonalizowane, czyli takie, które bezpośrednio nawiązują do charakteru uroczystości oraz do danej osoby.

Przykłady pamiątek dla chłopca

Pamiątka chrztu świętego dla chłopca bardzo często występuje w kolorze niebieskim, bowiem to ten kolor kojarzy się współcześnie z chłopcem. Czyli wszelkiego rodzaju obrazki, wyprawki w typie kocyk i ubranko, albumy na zdjęcia dla chłopca najlepiej pasują w błękitnych odcieniach. Ponad czasowym prezentem dla chłopca, upamiętniającym sakrament chrztu są elementy biżuterii złotej lub srebrnej czyli krzyżyki, medaliki i łańcuszki. Powierzchnia medalików jest idealnym miejscem na pamiątkowy grawerunek.

Doskonała pamiątka chrztu świętego od matki chrzestnej to platerowany srebrem obrazek przedstawiający anioła stróża lu matkę boską, zestaw srebrnych sztućców, zdobione kryształkami Svarowskiego przeróżne figurki srebrne, przedstawiające lokomotywę, samochodzik czy traktor. 

Jaka dedykacja?

Pamiątka chrztu dla chłopca  powinna przypominać o danej uroczystości przez całe życie, dlatego dobrze jest by posiadała specjalną dedykację. Napisy najczęściej są grawerowane lub haftowane, zawierają informację o dacie chrztu, imię ochrzczonego i czasami specjalną dedykację od matki chrzestnej lub od ojca chrzestnego.