Majtki poporodowe i ich zalety

Narodziny dziecka to dla wielu osób ważne wydarzenie, jednak dla kobiet jest to również spory wysiłek fizjologiczny. Podczas porodu jak również po nim w organizmie zachodzi wiele zmian, do których warto odpowiednio się przygotować. Kompletując wyprawkę do szpitala, panie obecnie coraz częściej jako niezbędny jej element wskazują majtki poporodowe.

Jak wykonane są majtki poporodowe?

Po urodzeniu dziecka kobiety przez pewien czas muszą korzystać z podpasek, co pociąga za sobą konieczność noszenia bielizny przez cały czas. Jednocześnie niezwykle często szyte krocze wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby bez problemów mogło się zagoić. Stosowana na dzień bielizna, nawet wykonana z bawełny nie zawsze sprawdza się w takiej sytuacji. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będą majtki poporodowe siateczkowe, zapewniające nie tylko wygodę ich noszenia, ale przede wszystkim właściwą wentylację, tak niezbędną w tym czasie.

Jednorazowe czy wielorazowe – jakie majtki poporodowe wybrać?

Majtki poporodowe to obecnie bardzo wiele możliwości ich wyboru. Zazwyczaj najważniejszym jest to, czy wybrać majtki wielorazowe czy jednorazowe. Majtki jednorazowe sprawiają, że kobieta nie musi martwić się o ich pranie – zmienia je podczas wizyty w toalecie tak samo jak podpaski. Z pewnością okażą się doskonałym wyborem na czas pobytu w szpitalu, gdzie zazwyczaj nie ma możliwości zrobienia prania. Oczywiście dobrze jest zaopatrzyć się w ich odpowiednią ilość, aby mieć pewność że ich nie zabraknie. Wielorazowe majtki poporodowe o wiele lepiej sprawdzą się już w domu, gdzie kobieta ma możliwości wykonania prania. Jednak bez względu na to, jaki rodzaj panie zdecydują się wybrać, nie można zapominać również o dobraniu ich odpowiedniego rozmiaru.

majtki poporodowe siateczkowe

Jak dobrać rozmiar majtek poporodowych?

Majtki siateczkowe poporodowe to możliwość wyboru spośród szerokiej gamy rozmiarów. Panie bardzo często jednak mają problem z określeniem tego, który dla nich będzie najlepszy. Producenci zalecają, aby wybierać rozmiar majtek zgody z rozmiarem noszonych ubrań. Podczas ich projektowania bowiem uwzględnia się fakt, że zaraz po porodzie kobieta ma znacznie większy niż normalnie brzuch, który jednak nie przypomina tego w ciąży i często bardzo szybko zmniejsza się. Siateczka, z której wykonane są majtki jest dość elastyczna, dzięki czemu dopasowuje się do figury kobiety, aby zapewnić jak najlepszą ochronę. Mają one dość wysoki stan, dzięki czemu bez problemu trzymają się na brzuchu i jednocześnie odpowiednio podtrzymują nawet większe podpaski.