Lampa do paznokci – do domu i do salonu kosmetycznego

Jaką funkcję ma lampa do paznokci? Do jakich zabiegów kosmetycznych się przydaje? W jaki sposób wykonać manicure hybrydowy w domowych warunkach? Co należy kupić przed rozpoczęciem stylizacji paznokci?

Paznokcie na każdy gust, czyli niezwykłe stylizacje, które można stworzyć za pomocą manicure’u hybrydowego

Manicure hybrydowy nie ma sobie równych. Pozostawia daleko w tyle standardowe malowanie paznokci, bo – choć wymaga poświęcenia więcej czasu na wykonanie zabiegu kosmetycznego – wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością. Zdaje się, że cechy te pasują szczególnie do stylu życia kobiety współczesnej, która nie ma czasu na ciągłe poprawianie urody i ceni sobie każdą sekundę. Poza tym, manicure hybrydowy to wygoda na co dzień – kolor utrzymuje się nawet przez cały miesiąc. Nie trzeba więc martwić się o to, że stylizacja na płytce zetrze się po kilku dniach od aplikacji kosmetyku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapomnieć o nieestetycznym odpryskiwaniu lakieru i cieszyć się pięknym wyglądem w każdej sytuacji.

Co więcej, w salonie kosmetycznym można także przedłużyć paznokcie. Taki zabieg jest wyjątkowo atrakcyjny dla kobiet, które mają problem z ich łamliwością i którym trudno jest uzyskać pożądaną długość płytki. Oferty takich miejsc są więc bardzo ciekawe.

Jaki sprzęt jest potrzebny do wykonania tego typu zabiegów kosmetycznych?

W salonach kosmetycznych głównym elementem wyposażenia jest lampa do paznokci, dzięki której możliwe jest utrwalenie lakieru hybrydowego. W takich miejscach zazwyczaj używa się profesjonalnego sprzętu, jednak do użytku domowego wystarczą proste i tanie urządzenia. Osoby początkujące mogą zainwestować w gotowe zestawy, dzięki którym w jednej paczce otrzymuje się wszystko to, co jest potrzebne, by rozpocząć przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure’u hybrydowego w domowych warunkach. Znaleźć w nich można między innymi lampy UV lub LED, patyczki drewniane, waciki bezpyłowe, topy, cleanery, primery, bazy oraz lakiery kolorowe.

Wizyta u kosmetyczki czy samodzielna stylizacja paznokci? Obie opcje mają swoje wady i zalety

Wiele osób zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem – oddanie się w ręce specjalisty czy samodzielne wykonanie manicure’u. Okazuje się, że każda z opcji ma swoje plusy oraz minusy i wiele zależy od oczekiwań, umiejętności i nastawienia danej osoby. Domowe zabiegi są znacznie tańsze niż fachowe usługi. Z kolei w salonie można mieć gwarancję wykonania usługi z należytą starannością. Nie trzeba też męczyć się z samodzielnym wykonywaniem konkretnych czynności.