Kurtka na zimę damska. Jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Żadne mrozy nie zatrzymają Cię w domu, jeśli masz ciepłą i ładną kurtkę. A jeśli go nie masz, nasz artykuł jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Dzisiaj powiemy Ci, jak wybrać odpowiednią kurtkę zimową dla kobiet, która nie tylko będzie pasować do osoby noszącej, ale również zapewni jej ciepło przez cały sezon zimowy.

Wskazówki, jak wybrać damską kurtkę zimową

Teraz na sprzedaż jest wiele różnych odzieży wierzchniej dla kobiet i mężczyzn, ale nie wszystkie z nich mogą utrzymać ciepło w zimnej pogodzie. Porozmawiajmy o tym, jaka powinna być jakość kurtki zimowej dla kobiet, abyś mogła czuć się w niej ciepło i wygodnie.

Po pierwsze, musi być ciepło

Ta jakość odzieży, w większości przypadków, zależy od materiałów izolacyjnych, a raczej – ich właściwości. Tanie kurtki zimowe damskie często wykonane są z syntetycznego płótna, które dobrze się nagrzewa, jest tanie, ale praktycznie nie przepuszcza powietrza, a także szybko traci swoją jakość. Modele w średnim przedziale cenowym ocieplane są naturalnym puchem.

kurtka zimowa damska

Kurtki zimowe damskie puchowe mają wysokie właściwości termiczne, ale wymagają skomplikowanej pielęgnacji i mogą powodować alergie. Ponadto puch, podobnie jak syntetyczne płótno, jest higroskopijny, co oznacza, że przy deszczowej lub wilgotnej pogodzie w kurtce puchowej lub z syntetycznego płótna grozi nam przemarznięcie.

Po drugie, kurtka powinna mieć praktyczne właściwości

Jest lekki, odporny na zużycie i różne funkcje ochronne, które są nieodłącznym elementem tkaniny zewnętrznej. Tkaniny syntetyczne, takie jak nylon i poliester są uważane za najtańsze w swoim segmencie. Produkty z nylonu i poliestru są bardzo wytrzymałe i zapewniają doskonałą ochronę przed wiatrem, ale szybko przemakają podczas deszczu i nie odprowadzają pary wodnej, więc są za gorące do noszenia w pomieszczeniach lub w środkach transportu publicznego. Droższe są modele bawełniane. Bawełna, z której wykonana jest warstwa zewnętrzna kurtki, posiada właściwości termoizolacyjne i zapobiega powstawaniu „efektu cieplarnianego”, a jednocześnie jest oddychająca i odporna na wilgoć. Może być również wykonany z membrany. Materiał nowej generacji o specjalnej strukturze, który jest oddychający, wiatroszczelny i wodoodporny.