Jakie znaczenie mają bransoletki z kamieni naturalych?

Noszenie bransoletek z kamieni naturalnych to nie tylko chwilowy trend. Taka biżuteria dobierana jest do konkretnej osoby, a podarowana na prezent ma niezwykłą moc. Każdy użyty do jej wytworzenia kamień ma swoje znaczenie i wpływa na noszących ją ludzi. Naturalne bransoletki bardzo ładnie prezentują się na nadgarstku i uzupełnią każdą stylizację, bez względu na to, czy to strój codzienny, czy na specjalne, bardziej eleganckie okazje.

Co charakteryzuje bransoletki z kamieni naturalnych?

Bransoletka z naturalnymi kamieniami to stosunkowo niedroga biżuteria, która świetnie uzupełni kolekcję dodatków. Każda sztuka jest wyjątkowa, materiały, z których jest wytwarzane są unikalne i powstają w zgodzie z naturą. Występują w różnych kolorach i kształtach, można dobrać do nich także zawieszki, żeby stworzyć za ich pomocą niepowtarzalną biżuterię. To szczególnie ciekawy pomysł na prezent, ponieważ każdy z kamieni ma swoją własną moc i może wpływać na życie osoby noszącej bransoletkę.

Do wytworzenia bransoletek z kamieni naturalnych można wykorzystać najróżniejsze materiały. Najczęściej wybierane z nich to:

  • kryształ górski.
  • kwarc różany.
  • hematyt,
  • kwarc dymny,
  • turkus,
  • turmalin.

Dobrze dobrane kamienie mogą łączyć swoje energie. Za ich pomocą można wpływać na koncentrację, uspokajać nerwy albo chronić się przed negatywną energią.

Co znaczą zawieszki w bransoletkach z kamieni naturalnych?

Bransoletka z kamieni naturalnych z zawieszką (duży wybór takich bransoletek znajdziemy w tym sklepie) to bardzo często spotykany rodzaj biżuterii. W jej przypadku klient ma dowolność w konfigurowaniu materiałów, z jakich została wykonana i kształtu zawieszki. Ten ostatni element zazwyczaj ma znaczenie czysto symboliczne. Popularnym motywem są słońce, księżyc, odciski łap różnych zwierząt, a także twarze. Nie mają mocy, jeśli nosząca biżuterię osoba im jej nie nada. Trzeba pamiętać, że bransoletki z kamieni naturalnych mogą zawierać symbole znaczące. Dotyczy to szczególnie tych produktów, które zostały zakupione na prezent. Zawieszka w ich przypadku może oznaczać więź łączącą kupującego i obdarowanego.