Jakie majtki damskie są najwygodniejsze?

Wygoda to kwestia w dużej mierze uwarunkowana indywidualnie, dlatego jeśli chodzi o damskie majtki (sprawdź ofertę na Gorteks.com.pl), jedne panie mogą czuć się świetnie tylko w zabudowanych, wygodnych i miękkich modelach, inne zaś kochają koronkowe stringi i wcale nie zauważają związanych z ich noszeniem niedogodności. Na pewno jednak można wyróżnić mniej i bardziej wygodne propozycje.

Ważny jest materiał

Śliskie, sztuczne materiały, jak stylon czy poliamid, mogą być przyjemne w zetknięciu ze skórą, a nawet wygodne, ale nie zawsze. Są nawet swego rodzaju zagrożeniem dla kobiet, które mają skłonność do zapadania na infekcje intymne, ponieważ nie przepuszczają one powietrza i przez to sprzyjają rozwojowi bakterii. Sztuczne, szorstkie materiały mogą również podrażniać delikatną skórę i powodować bolesne otarcia, szczególnie w pachwinach, a już najbardziej da się to we znaki od razu po depilacji. Poza tym sztuczne tworzywa w upał mogą powodować odparzenia, tak samo jak w przypadku długiego noszenia.

Z tego powodu zaleca się, by tego rodzaju bieliznę wkładać tylko na specjalne okazje, a na co dzień, do dłuższego noszenia, najlepsze są materiały naturalne. Jest to nie tylko znana od wieków bawełna, przyjemna w dotyku, naturalna i przepuszczająca powietrze. Coraz więcej osób docenia też majtki bambusowe, które mają podobne cechy i, co ważne, wcale nie są kosztowne. Coraz łatwiej też jest je kupić, na pewno więc warto wypróbować.