Jakie fasony jeansów damskich są obecnie w modzie?

Modne i stylowe jeansy są jednymi z najpopularniejszych elementów jeżeli chodzi o garderobę damską. Dzięki umiejętnie dobranemu fasonowi, można podkreślić największe atuty ciała i ukryć ewentualne mankamenty figury.

Moda na eleganckie boyfriendy

Stylowe boyfriendy obok rurek są najchętniej wybieranym fasonem jeansów. Bardzo podobne są do nich tzw. klasyczne marchewki, które charakteryzują się tym, że są bardzo szerokie na górze i zwężone na dole. Krój spodni tego typu jest dobrym wyborem dla szczupłych kobiet, jak i również dla pań, które noszą zdecydowanie większe rozmiary. Boyfriendy doskonale maskują szerokie uda i masywne biodra. Jeansy damskie o tym kroju pasować będą do eleganckich szpilek i sneakersów. Na oryginalne boyfriendy uważać powinny jedynie kobiety o krótkich nogach.

Bootcut i dzwony

Bootcut to bardzo popularny fason, który charakteryzuje się węższymi nogawkami w kolanie, które rozszerzają się na dole. Damskie modne spodnie jeansy są dobrym wyborem dla niewysokich kobiet z krótkimi nogami. Jeansy bootcut doskonale sprawdzą się z eleganckimi butami na obcasie. Dzięki temu zestawieniu, można optycznie wysmuklić sylwetkę. Dzwony to z kolei charakterystyczne spodnie, które rozszerzają się od wysokości kolan. Popularne dzwony często wybierane są przez kobiety, które chcą ukryć zbyt szerokie łydki. Na jeansy damskie typu dzwony, powinny uważać kobiety o szerokich biodrach.

Moda na mom jeans

Nowością na rynku są damskie modne spodnie jeansy DeeZee typu mom jeans. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych fasonach, które królowały w latach 90-tych. Spodnie o fasonie mom jeans charakteryzują się szerokimi nogawkami, dlatego też są dobrym wyborem dla szczupłych kobiet. Pamiętać należy jednak o tym, że krój ten dodaje nieco centymetrów w biodrach. Nowoczesne spodnie pasować będą do luźnych i długich swetrów, które coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych.