Jaka biżuteria jest obecnie modna?

Trendy biżuteryjne nie zmieniają się tak często jak odzieżowe, poza tym wyróżnić można wiele rozwiązań, które przeszły już do kanonu i wobec tego nie wychodzą z mody. Dla wielu kobiet jednak ważne jest to, by wybierana przez nie biżuteria była modna. Na co warto stawiać w takim przypadku?

Wciąż na topie celebrytki

bizuteria Marko
biżuteria damska – delikatny naszyjnik celebrytka z Marko

Modna biżuteria gwiazd, czyli celebrytki, pojawiła się w trendach już kilka lat temu, ale wcale nie traci na popularności. Kobiety pokochały takie ozdoby i trudno się im dziwić, gdyż mają one wiele zalet: są lekkie, świetnie nadają się więc nawet do codziennego noszenia, w niczym nie przeszkadzając, mają subtelny charakter, więc pasują nawet do sportowych strojów, a przy tym można je spotkać w szerokim wyborze. Dodatkowo charakterystyczne dla celebrytek zawieszki można traktować jako sposób na wyrażenie siebie, gdyż mają one wyraźną symbolikę. Wybór motywów jest zaś bardzo duży.

Trend – wyroby personalizowane

Wiedząc, że wiele osób poszukuje niebanalnych dodatków, jakich nie posiada nikt inny, producenci biżuterii, zwłaszcza artyści zajmujący się ręczną produkcją takich wyrobów, mocno stawiają na personalizację. Oznacza to nie tyle możliwość zamówienia wykonania ozdób według własnego pomysłu, co możliwość wybierania różnych elementów w taki sposób, by idealnie dopasować je do swych preferencji. W takiej formie dostępna jest zwłaszcza biżuteria online, na wielu stronach. Klienci mogą zdecydować się na przykład na rodzaj wykończenia (pozłota złotem w różnych kolorach), kolor sznureczka czy rodzaj dodatków.