Jak wybrać odpowiednią kurtkę przeciwdeszczową?

Kurtka przeciwdeszczowa to z całą pewnością element stroju, który powinien pojawić się w każdej szafie, ponieważ jest niezastąpiony podczas deszczowych dni, które zdarzają się coraz częściej, zwłaszcza jesienią. Odpowiednio dobrana kurtka przeciwdeszczowa, chroni przed zmoknięciem i wyziębieniem organizmu, zwłaszcza gdy temperatura na zewnątrz nie jest już tak wysoka, jak to ma miejsce podczas letnich burz. Warto więc wiedzieć o tym, w jaki sposób wybrać najlepszą kurtkę przeciwdeszczową, aby spisała się ona w każdych warunkach.

Czym powinna charakteryzować się odpowiednio dobrana kurtka przeciwdeszczowa?

Nie da się ukryć, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów różnych marek i finalnie trudno jest zdecydować, który produkt jest najlepszy.
Na pewno warto zwrócić uwagę na profesjonalnie oznaczone produkty, dzięki którym można dowiedzieć się, jaką faktycznie ilość wody może wytrzymać dany produkt. Znani producenci najczęściej oznaczają wytrzymałość materiału kurtki w milimetrach słupa wody. Tak naprawdę jest to ciśnienie hydrostatyczne, któremu jest w stanie oprzeć się membrana kurtki, aby nie przepuścić do środka wody.

Na pewno warto zwracać też uwagę na poboczne szczegóły, takie jak na przykład szczelność przed wiatrem. Bardzo często nagłym opadom deszczu towarzyszy silny wiatr. Warto więc wybierać kurtki przeciwdeszczowe, które jednocześnie posiadają warstwę ochronną, która umożliwia zatrzymanie stałej temperatury wewnątrz kurtki i przeciwdziała nagłemu ochładzaniu organizmu.