Czym wyróżniają się ubrania streetwear ?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy zetknął się z pojęciem streetwear, ale nie każdy już wie, co ono tak naprawdę oznacza. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedź na to i wiele innych pytań.

Styl streetwear

 

Odzież streetwearowa inspirowana jest przestrzenią publiczną, a dokładniej mówią stylem ulicznym. Warto wspomnieć również i o tym, że  jest bardzo mocno zakorzeniony w kulturze skate i surfingu. Króluje tutaj nie tylko klasyczna moda hip hop, ale również japońska moda uliczna, która skierowana jest przede wszystkim do młodzieży. Wygodne spodnie, trampki i luźne bluzki są znakiem rozpoznawczym stylu streetwear, który w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie i z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę miłośników.

 

Jak rozpoznać odzież streetwearową?

 

Wbrew pozorom rozpoznanie odzieży streetwearowej nie jest wcale zadaniem takim trudnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Ubrania wyróżniają się kalifornijskim stylem, luzem i oryginalnością, która znacząco wyróżnia się z tłumu. Obowiązkowym elementem każdej streetwearowej stylizacji są oczywiście wygodne buty sneakersy, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Mowa tutaj oczywiście o markowych butach od renomowanych producentów. W ulicznym stylu dominuje także luźna bluza i różnorodne t-shirty, które bardzo często opatrzone są prowokującymi napisami albo nietypowymi projektami graficznymi. Nie można pominąć także spodni w fasonie boyfriend albo modnych joggerów, które po krótkiej przerwie ponownie powracają do mody.