Czarne szpilki damskie – z czym łączyć?

Nie istnieje bardziej klasyczne obuwie niż czarne szpilki. Niezależnie od kształtu noska i wysokości obcasa, ten typ butów jest zdecydowanie ponadczasowy i bardzo dobrze sprawdzi się w wielu, czasem nieoczywistych, stylizacjach.

Czarne szpilki plus sukienka

Szpilki, nie tylko czarne, bardzo często łączone są przez kobiety z sukienkami. I bardzo dobrze, bo wysmuklają nogę, sprawiają, że wydaje się dłuższa i zgrabniejsza. Czarne szpilki bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z małą czarną i eleganckimi, złotymi dodatkami – dzięki nim cała stylizacja nie będzie zbyt jednolita. Kolory, które można z powodzeniem łączyć z czarnym obuwiem to złoto, granat, wszelkie odcienie srebra i szarości, beże. Dużą ostrożnością trzeba wykazać się łącząc czarne szpiki z neonowymi kreacjami, całość może wówczas wyglądać niezbyt elegancko. Znaczenie ma także krój sukienki – tych bardzo krótkich nie poleca się zakładać wraz ze szpilkami, bo stylizacja może wyglądać tandetnie; dobrze komponują się natomiast z sukienkami średniej długości i sięgającymi do ziemi.

Czarne szpilki plus spodnie

Czarne szpilki damskie i spodnie to bardzo dobrany zestaw, o ile fason odzieży jest odpowiedni. Buty na obcasie bardzo dobrze komponują się ze spodniami typu cygaretki, zwłaszcza jeśli są one eleganckie i połączone np. z koszulą. Można je również połączyć z dżinsami, choć wtedy trzeba bardzo ostrożnie dobrać górę stroju. Absolutnie źle wyglądającym połączeniem są czarne szpilki i szorty, rybaczki i wszystkie spodnie zakładane latem.